Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne düşüşle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) Nisan vadeli BIST 30 endeksine dayalı sözleşme yüzde 0,2 düşüşle 5.409,50 puandan güne başladı.

Nisan vadeli işlem endeksi sözleşmesi, açılış seansında önceki seans kapanışının yüzde 0,2 altında 5.409,50’de işlem gördü.

Dün 5.400-5.600 puan ortasında dalgalı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1,5 altında 5.418,00 puandan kapattı. Akşam seansında endeks kontratı kayıplarını kısmen telafi ederek 5.429,50 puana yükseldi.

Analistler, bankacılık sektörüne yönelik hareketliliklerin büyük ölçüde geride bırakıldığı ve para politikalarındaki şahin adımların yaklaşmakta olduğu beklentileri ile küresel borsalarda olumlu bir seyir izlendiğini ve yurt içi piyasalarda olumsuz ayrışmanın gerçekleştiğini söyledi.

Analistler, yurt içinde dış ticaret istikrarı, yurt dışında Euro Bölgesi’nde enflasyon, ABD’de kişisel gelir ve giderler ile Michigan Üniversitesi’nin inanç endeksi verilerinin takip edileceğini belirtirken, teknik olarak 5.400 ve 5.350 seviyelerinin endekste dayanak noktası olduğunu belirtti. kontrat ve 5.500 ve 5.600 puanları direnç konumunda. dikkat.

Öte yandan, kredi derecelendirme kuruluşu S&P’nin Türkiye’nin kredi değerlendirme raporunu bu akşam piyasaların kapanışından sonra açıklaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu