Haber

Kılıçdaroğlu’dan “Muhalefet kazanırsa AB ile göçmen anlaşması ne olacak?” Sorunun cevabı: Başından beri bu konuda nettim, her şeyden önce Türkiye

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa merkezli Avrupa merkezli bir yayın kuruluşudur. haberler “Muhalefet seçimi kazanırsa Türkiye’nin AB göçmen anlaşmasına ne olacak?” Twitter paylaşımından alıntı yaparak yanıt verdi.

“BU KONUDA EN BAŞINDAN BERİ NEFEDİM, FIRST Türkiye”

Hindi- Avrupa Birliğiİki ülke arasındaki göçmen anlaşmasına da dikkat çeken İngilizce habere yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Bu bahis konusunda başından beri çok nettim. Öncelikle Türkiye” dedi.

AB-Türkiye MEDYUMUNDA GÖÇMEN TAAHHÜDÜ NEDİR?

Türkiye ile AB arasındaki göçmen anlaşması, Türkiye-AB zirvesinin ardından 18 Mart 2016’da yürürlüğe girdi. Anlaşma kamuoyunda ’18 Mart Anlaşması’, ‘Göçmen Anlaşması’ olarak biliniyor. Yetkililer daha önce 15 Kasım 2015 ve 29 Kasım 2015’teki zirvelerde bir araya gelmiş ve Suriye’deki iç savaştan kaçan mültecileri kabul eden Türkiye’ye destek olmak ve Suriye’deki iç savaşın önlenmesi için işbirliğini öngören Ortak Eylem Planı’nın uygulanmasına karar verilmişti. AB’ye doğru sistematik olmayan göç akışı.

almusajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu