Haber

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales İstifa Edecek

Kadınlar Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra İspanyol futbolcu Jenni Hermoso’yu dudaklarından öperek tebrik eden Luis Rubiales, skandaldan haftalar sonra istifa edeceğini duyurdu. İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, Kadınlar Futbol Dünya Kupası’nı kazanan İspanyol oyuncu Jenni Hermoso’yu rızası olmadan dudaklarından öperek tebrik etti. Olaydan üç hafta sonra Rubiales istifa edeceğini duyurdu.

Gazeteci Piers Morgan’a röportaj veren Rubiales, ilgili soruya “Evet istifa edeceğim” yanıtını verdi. Rubiales, kararını mevcut koşullar altında işine devam edememesiyle gerekçelendirdi.

Söz konusu röportajı Pazar günü Piers Morgan’ın verdiği belirtildi. Federasyondan istifaya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

20 Ağustos skandalının ardından siyaset spor Medya dünyasından da Rubiales’e istifa talepleri geldi. Öfkeli bir konuşma yapan Rubiales, hükümeti ve medyayı “yanlış bir feminizm” benimsemekle suçladı ve onları “herkesin önünde onu idam etmek” istemekle suçladı. Rubiales, söz konusu öpücüğün karşılıklı arzuyla gerçekleştiğini savundu. Hermoso ise bunun doğru olmadığını söyleyerek, “rıza vermediği cinsiyetçi ve uygunsuz bir eylemin kurbanı hissettiğini” belirtti.

FIFA, Rubiales’e 90 gün görev yasağı getirirken, İspanyol hükümeti Rubiales’in spor sahasında yargılanması için harekete geçti. Hermoso, Rubiales’i cinsel istismarla suçlayarak suç duyurusunda bulundu. Uzmanlara göre Rubiales suçlu bulunursa bir ila dört yıl arasında hapis cezasına çarptırılabilir.

dpa,AFP/ BU,HT

Engelsiz internet erişimi için VPN nasıl kullanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu