Haber

Alkollü sürücü trafikten kaçarken yakalandı

Muhammed Ö. EDİRNE’de trafik denetiminden kaçarken yakalanan 2.62 promil alkol oranına sahip olan (37)’nin daha önce de alkollü araç kullandığı gerekçesiyle ehliyetine el konmuştu. Alkolmetreyi patlatmamak için polise direnen sürücü, uygulamayı denetleyen İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun’a, “Polislerle gurur duyuyorum. 2 yıldır yakalanmıyorum, şoförüme ceza alacağım” dedi. lisans 1 Ocak’ta.” Ehliyetine 5 yıl süreyle el konulan Muhammed Ö.’ye 17 bin TL para cezası uygulandı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik polisleri Talatpaşa İlçesi Bostanpazarı Caddesi üzerinde trafik denetimi gerçekleştirdi. Uygulama sırasında 22 BL 037 plakalı otomobilin sürücüsü polisin ‘Dur’ ihtarına uymadı. Motosikletli polisler tarafından yakalanan aracın sürücüsü Muhammed Ö., icra noktasına getirildi. Muhammet Ö. Kendisini alkol açısından muayene etmek isteyen polise uzun süre direndi. Muhammet Ö. Polisle aralarında geçen diyalog da kameraya yansıdı. Alkol sayacını patlatmadığı takdirde ehliyetinin iptal edileceği konusunda polisi uyaran Muhammed Ö., “Şu anda ehliyetim iptal edildi.” dedi. “O halde kaybedecek bir şeyin yok” diyen polis memuruna bir kez daha itiraz eden sürücünün daha önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulmuş ve süre 1 yıl olarak belirlenmişti. Ocak ayında sona ereceği anlaşıldı.

‘YAKALANMAKTAN GURUR DUYUYORUM’

Bu arada bölgede uygulamayı denetleyen Edirne Emniyet Müdürü Onur Karaburun, kendisine ‘Sayın valim’ diye hitap eden sürücüyü ‘Polis şefiyim’ diyerek uyardı ve alkolmetreyi patlatması gerektiğini söyledi. Muhammet Ö. “Polislerle gurur duyuyorum. 2 yıldır yakalanmıyorum, 1 Ocak’ta ehliyetimi alacağım ve bu akşam yakalanmanın büyük gururunu yaşıyorum” dedi. Uzun uğraşlar sonucu Muhammed Ö. Alkolmetreyi havaya uçurmayı kabul etti ve alkol seviyesi 2,62 promil çıktı. Ehliyetine 5 yıl süreyle el konulan Muhammed Ö.’ye 17 bin TL para cezası uygulandı.

MAHALLEDEN POLİSE BAKLAVA TEKLİFİ

Öte yandan uygulama sırasında mahalle sakinleri pastaneden aldıkları bir kutu baklavayı hem ekiplere hem de uygulamaya katılan vatandaşlara ikram etti. Polis grupları ve vatandaşlar mahalleliye teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu