Ekonomi

AB, Türkiye’deki Kooperatiflere 2,5 Milyon Euro Hibe Desteği Sağlayacak

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Uyum İçin Girişimci Kapasitelerin Artırılması (ENHANCER) Projesi kapsamında Ankara, Adana, Gaziantep, Hatay’da faaliyet gösteren kooperatif ve kooperatif birliklerine 2 milyon 592 bin euro hibe verilecek. ve Şanlıurfa.

Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi’nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile uyum içinde yürüttüğü ENHANCER Projesi kapsamında, başarılı olan ve hibe almaya hak kazanan başvuru sahipleri, hibe eki almanın orta fiyatı 40 bin ila 200 bin euro. Hibe programı kılavuzunda yer alan değerlendirme kriterleri kapsamında, hibe programının ilanından en az 1 yıl önce kurulmuş olan kooperatifler ve kooperatif birlikleri başvurabilir; kadın kooperatiflerine öncelik verilecektir. Suriyelilerin, geçici koruma sağlanan kadınların ve gençlerin kayıtlı istihdamını hedefleyen başvuru sahiplerine de öncelik verilecektir.

Sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen ENHANCER projesi ile projenin uygulandığı illerdeki istihdam sayısının artırılması hedefleniyor. Hibe programına başvurmak isteyen kooperatifler ve kooperatif birlikleri 25 Ağustos 2023 tarihine kadar başvuru yapabilecektir. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu