Haber

4 Nisan Salı Hava Durumu: Bugün hava nasıl olacak? Yağacak mı?

Nisan ayının ilk günlerinde hava geçen haftaya göre daha sıcak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimleri yer yer çok bulutlu modüler, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in Toroslar bölgesi, İç Anadolu’nun batısı, iç kesimleri çok bulutlu Batı ve Orta Karadeniz. Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Zonguldak, Bartın, Artvin, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Bingöl, Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia edildi. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte 4 Nisan Salı günü hava durumu raporu.

Bugün hava nasıl olacak? 4 Nisan Salı

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde artacağı, yağışlarla birlikte batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve çoğunlukla mevsim normallerinin üzerinde olacağı varsayılıyor.

RÜZGÂR: Çoğunlukla güney ve güneydoğu yönlerden, hafif, orta ve orta kuvvette, bu akşam ve gece Marmara’nın güneyi, Ege ve Göller bölgesi, yarın (Salı) Marmara’nın güneyi, Ege, Karadeniz Akdeniz’in iç ve batı kesimleri, İç Anadolu Karadeniz’in iç kesimleri ve Hatay çevresinde zaman zaman, iç kesimlerde ise kısa süreli (40 ila 80, bazen 90 km/sa) fırtınanın eseceği varsayılıyor. Doğu Karadeniz’in bir kısmı, Ege’nin batısında ve Batı Akdeniz’de.

Yağacak mı?

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI: Yağışın bu gece saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden olası aksiliklere (ulaşımda aksamalar, ani sel, yerel sel vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. .).

KUVVETLİ RÜZGÂR VE KISA SÜRELİ FIRTINA UYARISI; Rüzgar güneyli, Marmara’nın güneyi, Ege ve Göller bölgesinde, yarın (Salı) Marmara’nın güneyi, Ege, Akdeniz’in iç ve batısı, İç Anadolu, iç kesimlerinde kuvvetli esecek. Karadeniz ve Hatay çevresinde bu akşam ve gece güneyden. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Ege’nin iç kesimleri ve Batı Akdeniz’in batısında zaman zaman kısa süreli (40 ila 80 ila 90 km/sa) fırtınanın (40 ila 80 ila 90 km/sa) eseceği iddia edildiğinden, olumsuz kurallara rağmen (ulaşımda aksamalar, uçan çatılar, düşen ağaç ve direkler vb.) yaşanabilir. ) dikkatli ve tedbirli olmak gerekir.

DEPREM BÖLGESİNDE BEKLENEN TOZ TAŞINMASINA DİKKAT: Zelzele Bölgesi’nde yarın (Salı) Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Malatya ve Diyarbakır çevrelerinde, Şanlıurfa’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere Suriye’den toz taşınımı bekleniyor. .

MEVCUT TEHLİKE DİKKAT: Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli olunmalıdır.

Bölgelerimizde hava durumu

MARMARA

  • Havanın çok bulutlu, yarın (Salı) batısı ve tüm bölgenin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Kırklareli ve Balıkesir’in batı kıyıları çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneydoğu yönlerden güney kesimlerde kuvvetli ve kısa süreli periyodik fırtına (40-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

EGE

  • Parçalı ve çok bulutlu, gece kıyı kesimlerinin yağmurlu geçeceği, yarın (Salı) bölge geneli olmak üzere yer yer yağmurlu ve yağışlı geçeceği iddia ediliyor. yağış; Kuzey Ege ve İzmir çevrelerinde gece, yarın (Salı) bölgenin kıyı kesimlerinde (İzmir, Aydın, Muğla ve Kuzey Ege kıyıları) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli aralıklarla (40-90 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

  • Parçalı ve az bulutlu, iç ve batı kesimlerinin zamanla çok bulutlu, Akdeniz’in batısı ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Salı) İç ve batı kesimleri ile Hatay çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli aralıklarla fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

  • Parçalı ve az bulutlu, çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı ile Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Salı) güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

  • Parçalı bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri ile Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Salı) güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

  • Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam Artvin ve Bayburt ile yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Salı) güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde kar örtüsü fazla olan eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU

  • Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bu akşam Erzurum, Erzincan, Bingöl, Iğdır, Malatya ve Elazığ’ın sağanak ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Malatya ve Elazığ çevresinde toz nakliyesi bekleniyor. Kar örtüsünün fazla olduğu eğimli yamaçlarda çığ riski vardır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

  • Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yarın (Salı) Şanlıurfa’nın güney kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu