Teknoloji

Yapay Zeka Destekli Etiket Oluşturucu WhatsApp’a Geliyor: DALL-E Gibi Çalışacak!

Dünyanın en bilinen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni bir özellik üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. uygulama” 2.23.17.14” Kodlu Android beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik, WhatsApp’ta kullanıma sunuldu. DALL-E benzeri bir mekanizma geleceğini ortaya koyuyor. Kullanıcılar, bu yeni özellikle benzersiz çıkartmalar oluşturabilecek.

Bir süredir yapay zeka destekli bir araç olarak kullanılan DALL-E, Yazılı metinleri görsellere dönüştürmek sağlar. İşte WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, tamamen aynı amaca hizmet edecek. Kullanıcı, yazması kolay bir metinle kendi metnini oluşturabilir. orijinal çıkartman yaratabilir. Özellik, WhatsApp deneyimini genişletecek gibi görünüyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği şöyle görünecek:

WhatsApp’ın yeni özelliği kullanıma sunulduğunda, çıkartmaya Yeni bölüm eklenecektir. Burada yapay zeka tabanlı çıkartmalar oluşturulabileceği belirtilecektir. “Oluştur” seçeneğine dokunarak, kullanıcı küçük bir açıklayıcı metin yazacak Meta’nın kendi yapay zekası bu yazıdan çıkartma oluşturabilecek. Kullanıcı, kullanabileceği şekilde bu çıkartmayı beğenmezse, silecektir. Yukarıdaki örnekte, ” kaykay üzerinde gülen kedi” ifadesinin dönüştürüldüğü çıkartmayı görebilirsiniz. Açıklamanın Türkçe karşılığı ise ” kaykay üzerinde gülen bir kedi“.

AI destekli çıkartma oluşturucu hakkında WhatsApp açıklamadı . Bu nedenle, bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şu anda bilinmiyor. Ancak beta sürümdeki özellik, kullanıcılar arasında dağıtılmaya başlandı. Bu nedenle özelliğiniz yakın gelecektebulunacağını düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu