Ekonomi

Volkswagen, Çin XPeng’e 700 milyon dolar yatırım yapacak

HANDE BERKTAN

Alman otomotiv devden , Çin pazarının D A iki büyük yatırım karar geldi Çinli elektrikli araç üreticisi Xpeng’e Yaklaşık 700 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıklayan volkswagen grup , Bu yatırım ile şirketin yüzde 4,99 payını sermaye artırımı yoluyla elde edecektir. açıkladı. Bu anlaşma ile VW, Çin otomotiv pazarında yer alıyor. P Azar payını artırmayı hedefliyor.

Çin için Alman otomobil üreticisi XPeng ile ortaklaşa ikisi farklı model elektrikli araç ret planlanıyor. yeni elektrikli araçlar, VW’ler Çince Hefei’de yeni geliştirme, inovasyon ve tedarik merkezinde üretilecek ve araçlar Çin’de Volkswagen markası altındasatılacak M senin modellerin üretime 2026’da B Asla N maliyet bekleniyor. Bu araçlarda otonom sürüş için VW Xpeng’ler geliştirilen yazılımı kullanarak duyurdu.

Tekrar Alman otomotiv üreticisinden yapılan bir başka duyuruda, VW, Çin pazarı için lüks elektrikli araçlar üretmek için Audi markasının Çinli otomotiv şirketi SAIC ile ortaklığını genişletiyor açıkladı. Her iki lüks segment elektrikli araç markasının üretimi için yeni bir platform geliştirmeyi planlıyor. vw , Bu elektrikli araçlar ne zaman çıkacağı dahil anlaşmanın mali boyutuyla ilgili olarak herhangi bir detay paylaşmadı

Her iki anlaşma VW’ler en önemli pazarlarından biri olan Çin’de satışlarını artırdı. ile ilgili düştü ve elektrikli araç Tesla’dan türemiştir ve BYD’nin öne çıkıyor dönem gelmek.

menemenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu