Haber

Uskumruköy’de beton santrali inşaatı protesto edildi

GAYE SEYMA CAN – SİNEM NAZLI DEMİR

İstanbul‘Şöhret Sarıyer Uskumruköy’de iki haftadır devam eden beton santralinin inşaatı bölge halkı tarafından protesto edildi. Bir vatandaş, “Bunun faturası burada fabrikaya, burada çiftçiye, burada yaşayan insanlara gelecek. Bunu burada yapmanın bir anlamı yok” dedi.

Sarıyer’e bağlı Uskumruköy’de yapımına başlanan ve iki haftadır devam eden beton santrali inşaatı bugün şantiyede oturanlar tarafından protesto edildi. Vatandaşlar, İÇTAŞ firmasının yaptığı inşaatın gürültü ve hava kirliliği oluşturduğunu, bölgedeki doğal ve sosyal hayatı tehdit ettiğini belirtti.

“ÇÖKÜM ÇİFTÇİ, ORMAN VE BURADA YAŞAYAN İNSANLARDAN KAYNAKLANACAK”

Bölge sakinlerinden biri inşaatın ormana, bölgede yaşayanlara ve çiftçilerin yetiştirdiği eserlere zarar vereceğini belirterek, “Beton santrali yapılmasına izin vermeyin. Çünkü posayı temizleyecek altyapı yok. .İnsanların yaşadığı ve hayatın aktığı bir yerde nasıl temizlenecek?Bir ton tehlikeli atığı bertaraf etmenin iki yolu var.Ya burada bir tesis kurarsınız ya da mühürlü tırlarla buradan alıp ilgiliye verirsiniz. Bertaraf tesisleri Bir ton atığın bertaraf maliyeti bin lira Bir tonluk bin tonluk tesis kursalar her gün milyon lira tır trafiği oluşturmak zorundalar Bunun faturası da faturada olacak Buraya ekin, çiftçinin üzerine buraya, buraya “Orada yaşayan insanlara çıkacak. Bunu burada yapmanın bir anlamı yok” dedi.

Bir başka mahalleli, “Trafik iki taraftan da kesilecek. 20 km hızla giden TIR’ın arkasında meyve sebze kamyonları olacak. Sollamaya çalışanların kaza yapmasına neden olacak.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu