Teknoloji

Trendyol, AITEN Sanal Asistanını Hem ChatGPT hem de Midjourney Kullanarak “İşe Aldı”

ChatGPT ve Bard gibi üretken yapay zeka chatbot’ları artık birçok departmana çalışan olarak girdi. Bu robotların dil modellerine dayalı diğer AI hizmetleri de Ülkemizde hizmet uygulamaları.hayat buluyor

Geçtiğimiz haftalarda Yemeksepeti, yemek açıklamalarını bundan bir tık uzakta ChatGPT’ye yazdıracağını duyurmuştu. TrendyolE-ticaret devi tarafından duyurulan Süratlı Market’in sosyal medya kolundaki yeni sanal asistan ATEN(adının Ayten ve AI’nın birleşiminden geldiğini düşünüyoruz) “işe aldığını” açıkladı.

Trendyol’un yapay zekaya dayalı asistanı: AITEN

()

Trendyol Growth grubu tarafından tasarlanan AITEN, tüm bunlardan bağımsız olarak mutfak tüyoları paylaşabilecek, yemek tarifleri verebilecek, temizlik önerebilecek ve hatta yıldız fallarını yorumlayabilecek. asistan, hem chatbot ChatGPT’den hem de görüntü oluşturucu Midjourney’denfaydalanacaktır.

Trenyol, AITEN için “kiralanmış” kelimesini kullanıyor. Çünkü yapay zeka asistanı için farklı bir LinkedIn profili oluşturulmuş ve kendisi Trendyol’da. yapay zeka asistanıgöreve başladığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu