Haber

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Ünal’ın cenazesi Giresun’da

IRAK’ın kuzeyinde Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal’ın (21) cenazesi, memleketi Giresun’a getirildi. Oğlunun bugün damatlık giydiğini söyleyen Sema Ünal, “3 tane kız kardeşi var. Onlar da inşallah İsmail’in yolunda yürüyecek. Bayrak aşklarını, vatan sevgilerini hiçbir vakit kaybetmeyecekler” dedi.

Şehit Piyade Kontratlı Er İsmail Ünal’ın cenazesi, Aydın’da düzenlenen askeri merasimin akabinde memleketi Giresun’a getirildi. Ordu-Giresun Havalimanı’nda düzenlenen karşılama merasimine şehidin babası Fehmi, annesi Sema Ünal ve kız kardeşlerinin yanı sıra Giresun Valisi Enver Ünlü, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Giresun Jandarma Bölge Kumandanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Giresun Vilayet Jandarma Kumandanı Jandarma Kıdebli Albay Özgür Özer, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Numan Öksüz, Giresun Belediye Lideri Aytekin Şenlikoğlu ve askeri erkan katıldı. Şehit Ünal’ın cenazesi karşılama töreninin ardından Güce ilçesine götürüldü.

‘BİR İSMAİL DAHA OLSA FEDA OLSUN’Şehit oğlunu asker selamıyla karşılayan Sema Ünal, oğlunun bayrak aşkıyla bu dünyadan gittiğini belirterek, “Yine var kardeşleri, dostları, onlar da bu vatanı koruyacak Allah müsaade verirse. Asla ölmeyecek. Bir İsmail daha olsa feda olsun. Benim oğlum feda oldu. Allah yolunu, izini açık etsin. Damatlık giydi bugün benim oğlum. Damatlık giydi de gitti. Kefen giymedi, damatlık giydi. Acımasızlar, erdemsizler, hainler sevinmesinler hiç. Bu vatanı bekleyen binlerce İsmail var. Onlar da benim evladım. 3 tane kız kardeşi var. Onlar da inşallah İsmail’in yolunda yürüyecek. Bayrak aşklarını, vatan sevgilerini hiçbir vakit kaybetmeyecekler. Benim çocuğum hiçbir vakit kaybetmedi. 21 yaşında ben onu vatana, peygamber efendimizin yanına damat olarak gönderiyorum” diye konuştu.

Oğlunun beresini takan Fehmi Ünal ise, “Şerefsizler dimdik ayakta durduğumuzu görsünler. Bu ülke kimsenin oyuncağı, uşağı değil” tabirlerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu