Yaşam

Seferihisar 22. Mandalina Şenliği’ne Hazır

Turuncu şenlikte ünlü sanatçı Mehmet Fazilet sahne alacak

Seferihisar’da 20 Kasım’da düzenlenecek 22. Mandalina Festivali’nin hazırlıkları sürerken Seferihisar, bir kere daha çok özel bir şenliğe konut sahipliği yapacak olmanın heyecanını yaşıyor. Seferihisar Kapalı Pazar Yeri’nde yapılacak şenlikte birbirinden eğlenceli aktifliklerin yanı sıra hoşluk yarışı ve konser iştirakçilere unutamayacakları bir gün yaşatacak.

Pazar günü Atatürk Halk Eğitim Merkezi önünden ile başlayacak kortej şenliğin yapılacağı Seferihisar Kapalı Pazar Yeri’nde son bulacak. Gün boyunca şenlik kapsamında birbirinden eğlenceli etkinlikler, konser ve sivil toplum örgütleri ile üretici standları yer alacak. Seferihisar’da bu yıl 22. kere düzenlenecek Mandalina Şenliği ile hem cümbüşün tadı çıkarılacak hem de narenciyenin ekonomik pahası bir defa daha tartışılacak.

Kral ve kraliçe seçilecek

Şenlik kapsamında her yıl olduğu üzere yeniden şenliğin kral ve kraliçesi seçilecek. Şenliğe dair hazırlıklar tüm süratiyle sürerken yarışmacılar ortasında da heyecan yükseliyor.

Turuncu şenlik

Mandalinalı yarışlar kapsamında ayrıyeten mandalina temalı ikramlık eşya müsabakası ve mandalinalı yiyecek müsabakası da gerçekleştirilecek. Bol vitaminli ve mis kokulu şenlikte ayrıyeten bölgenin en yeterli mandalinaları da şenliğe özel müsabakada “En iyi en lezzetli mandalina” seçilebilmek için kıyasıya yarışacak. Şenlikte ünlü sanatçı Mehmet Erdem’de fevkalade sesi ve çok sevilen müzikleri ile Seferihisarlılara ve şenlik iştirakçilerine mandalina kokusu eşliğinde mükemmel bir konser verecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu