Yaşam

Ramazan Kurtoğlu kimdir, nerelidir? Ramazan Kurtoğlu ne yapıyor?

Ramazan Kurtoğlu son günlerde gündem yaratan isimlerden biri. Kahramanmaraş depremi sonrası yaptığı açıklamalarla çok konuşuldu. Kurtoğlu, depremden sonra uluslararası yardım alınmaması gerektiğini söyleyerek herkesten tepki aldı. Birçok kişi Ramazan Kurtuoğlu’nun hayatını ve mesleğini merak ediyor. Peki Ramazan Kurtoğlu kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Ramazan Kurtoğlu ne yapıyor? Ünlü ismin hayatı ve siyasi mesleği…

Ünlü ekonomist Ramazan Kurtoğlu yaptığı açıklamalarla adından sıkça söz ettiren isimler arasında yer alıyor.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından uluslararası yardım alınmaması gerektiğini söyleyen Kurtoğlu, çok sayıda kişiden tepki aldı.

Şimdi ise şokun bir teknoloji tarafından tetiklendiğini öne süren iktisatçının hayatı ve mesleği merak ediliyor.

Ramazan Kurtoğlu kimdir?

Ramazan Kurtoğlu, 27 Nisan 1956’da Antalya’nın Serik ilçesinde doğdu. Babası eski milli güreşçi Muharrem Kurt’tur. Antalya’da Aksu Öğretmen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne girdi.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Personel Yönetimi ve İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

The University of British Columbia, Vancouver, University of California, University of Pennsylvania, San Diego ve California’da iş İngilizcesi, genel İngilizce, akademik İngilizce, uluslararası finans, davranış bilimleri, ekonomi ve küresel operasyon yönetimi alanlarında yüksek lisans ve doktora derecelerini tamamladı. Irvine.

Eğitiminin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde iktisat alanında dersler verdi.

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı olarak da görev yaptı. Ortadoğu gazetesinde iki yıla yakın yazılar yayınlandı.

Ramazan Kurtoğlu; Koç Holding ve Bilfar Holding A.Ş, Kurtkaya Holding A.Ş ve Esman Şirketler Grubu’nda ekonomi danışmanı olarak çalıştı.

Bütçe ve Finans Şefi, İhracat Müdürü, Mali Planlama ve Mali Denetim Müdürü, İhracat Müdürü, Genel Müdür gibi birçok görevde de bulundu.

Ramazan Kurtoğlu’nun Kitaplarından Bazıları

  • Türkiye Ekonomisi – 2017

  • Küresel Para Oyunları ve Psiko-Siber Savaş -2017

  • Ruh Sağlığı Tsunamisi – 2019

  • Tapınak Şövalyeleri ve Nöro-Mesih -2017

  • Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları – 2017

  • Biyo-Politik Savaşlar -2018

  • Küresel Düzenin Parolaları – 2016

  • Evanjelizm: Tanrı’yı ​​Kıyamete Zorlamak 2017

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu