Haber

Putin, Çin Başbakan Yardımcısı Zhang Guoqing ile görüştü

VLADIVOSTOK, 13 Eylül (Xinhua) — Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Salı günü Vladivostok’ta 8. Doğu Ekonomik Forumu’na katılmak üzere Rusya’da bulunan Çin Başbakan Yardımcısı Zhang Guoqing ile bir araya geldi.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Ofisi Üyesi olan Zhang’dan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’e en içten selamlarını iletmesini isteyen Putin, Çin’e, toplantıya katılmak üzere Rusya’ya üst düzey bir heyet gönderdiği için teşekkür etti. Forum.

Putin, Rusya ve Çin’in ortak çabalarıyla ikili ilişkilerin tarihinin en iyi dönemine girdiğini belirtti. ekonomiTicaret ve turizm gibi çeşitli alanlardaki ikili işbirliğinin sorunsuz bir şekilde geliştiğini, iki ülke arasındaki yerel işbirliklerinin yükselişte olduğunu kaydetti.

Uzak Doğu’nun gelişmesinin iki ülke arasındaki işbirliği için yeni bir büyüme noktası oluşturduğunu belirten Putin, ikili ilginin ve çeşitli alanlardaki iş birliğinin geleceğine inandığını ifade etti.

Zhang, ilk olarak Xi’nin sıcak selamlarını Putin’e iletti ve 8. Doğu Ekonomik Forumu toplantısı vesilesiyle tebriklerini iletti.

İki ülke cumhurbaşkanlarının ikili çıkarların geliştirilmesine destek verdiklerini kaydeden Zhang, Çin-Rusya kapsamlı stratejik uyum ortaklığının yeni dönemde de üst düzey faaliyetlerini sürdürdüğünü ve çeşitli alanlardaki işbirliklerinde sağlam bir kalkınma ivmesi yakalandığını söyledi. alanlar.

Zhang, Xi’nin mart ayında Rusya’ya yaptığı ziyaretin verimli sonuçlar verdiğini hatırlattı.

Başbakan Yardımcısı, yeni sonuçlara ulaşmak için Çin-Rusya işbirliğinin sürekli gelişimini teşvik etmek, iki ülke liderlerinin vardığı değerli anlaşmanın uygulanması, kalkınma fırsatlarının paylaşılması, karşılıklı yarar sağlayan işbirliğinin derinleştirilmesi, uyum ve sinerjinin güçlendirilmesi amacıyla, bölgesel kalkınma stratejilerinin yanı sıra iki ülke arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi. Yerel işbirliği sistemlerinin tam işleyişinin sağlanması için Rusya ile çalışmaya istekli olduklarını belirtti.

Rusya’daki temasları sırasında 8. Doğu Ekonomik Forumu’nun genel oturumuna katılan Zhang, Rusya Başbakan Yardımcısı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov ve Primorski Krai Valisi Oleg Kozhemyako ile görüştü. Zhang ayrıca Çin tarafından finanse edilen işletmelerin inşa ettiği ikili işbirliği projelerini de inceledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu