Ekonomi

Morgan Stanley’in notu, düşük hisse fiyat artış potansiyeli nedeniyle JPMorgan tarafından düşürüldü

JPMorgan analistleri Çarşamba günü yayınlanan bir raporda bunu söyledi. Morgan Stanley(NYSE: HANIM) Fazla Kilodan Nötr’e çekildi ve şirketin hisseleri için hedef fiyatlar önceki 94 dolardan 87 dolara düşürüldü.

Morgan Stanley’nin en son mali sonuçlarını inceleyen JPMorgan ekibi, Morgan Stanley’in mevcut piyasa fiyatı dikkate alındığında hisse fiyatındaki artış potansiyelinin sınırlı olduğu sonucuna vardı.

“Morgan Stanley’nin son dönemdeki stratejik satın almaları artık hisse fiyatlarına yansıyor. Hisse Senedi Satışı ve Ticareti pazarındaki payının artık artmadığını gözlemliyoruz ve daha önce hisse senedi fiyatını artırabilecek, şirkete özgü birkaç acil faktör tespit ediyoruz. Hisse senedinin güçlü performansına katkıda bulundu” dedi.

“Morgan Stanley, sermaye piyasası faaliyetlerindeki gelişmelerden faydalanabilecek durumda olsa da, 2024 yılı varsayımlarımızda Yatırım Bankacılığı gelirlerinde bir önceki yıla göre yüzde 47 oranında ciddi bir artış öngörüyoruz. Goldman Sachs arasında tercihimiz ABD’li yatırım bankaları bu alanda ek kar elde edecek.” (Fazla Kilolu) arayacağız. Küresel varlık yönetimi için UBS’yi (Fazla Ağırlıklı olarak derecelendirilmiş) tercih ediyoruz.”

Ayrıca JPMorgan, gelirlerde beklenen düşüşler ve giderlerde artış olması nedeniyle Morgan Stanley’in 2024, 2025 ve 2026 yılları için hisse başına kazanç varsayımlarını sırasıyla %4, %3 ve %2 oranında düşürdü. Bu revizyonların ardından, kazançlara ilişkin piyasa konsensusunun aşağı doğru düzeleceğini öngörüyorlar.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu