Ekonomi

Moody’s’ten seçim rahatsızlığı: İlk dakikadan operasyona teşebbüs ettiler

Haber7

Avrupa ve ABD enflasyonla başa çıkmak için yüksek faiz oranlarını tercih etti. Bu politika ise enflasyon üzerinde beklenen etkiyi göstermemiş ve bankacılık krizinin başlamasına neden olmuştur.

Türkiye ise dünyanın içinden geçmekte olduğu yüksek enflasyon döneminde kendi dinamiklerine uygun bir strateji izleyerek ‘Türkiye Ekonomi Modeli’ni benimseyerek üretime, istihdama ve düşük faizli ihracata odaklandı.

ENFLASYON 16 AYIN DÜŞÜKLERİNE DÖNDÜ

Enflasyonda da düşüşü sürdüren Türkiye’de enflasyon Nisan’da aylık bazda yüzde 2,39 arttı. Yıllık bazda 16 ayın en düşük seviyesi olan yüzde 43,68’e geriledi.

14 Mayıs seçimlerinin ardından ilk değerlendirmesini yayınlayan kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, daha ilk dakikadan itibaren algı operasyonlarına ve manipülasyona başladı.

SÜRDÜRÜLEMEZ…

Türk Ekonomi Modeli’nin başarısını görmezden gelen kuruluş, Yeni bir Erdoğan döneminin, mevcut alışılmışın dışında ve ‘sürdürülemez’ politikaların, makro ihtiyati tedbirlerin ve ağır kur baskılarının yanı sıra çok yüksek enflasyonun devamına işaret edebileceğini savundu.

Notta, Kemal Kılıçdaroğlu’nun zaferinin ortodoks politikalara dönüş olasılığını artıracağını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, bu politikaların aktif olarak uygulanması halinde bunun kredi notunu olumlu yönde etkileyeceğini belirterek bir algı operasyonu yürütmeye çalıştı. uzun koşu.

haber-mahmudiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu