Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvanları Koruma Görevlisi Eğitimi Verdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, İl Hayvanları Koruma Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda düzenlediği eğitimle hayvanseverlere ‘Hayvan Savunma Görev Eğitimi’ verdi.

Tarım Hizmetleri, Evcil Hayvanlar ve Sokak Hayvanları Şube Müdürü Hünkar Yıkılmaz, Kongre ve Sergi Sarayı’nın Çok Amaçlı Salonu’nda verilen eğitim hakkında bilgi verdi. Mersin

Bu konuda İl Hayvanları Koruma Kurulu’nca karar alındığını belirten Yıkılmaz, “Bu karara istinaden hayvanların bakım ve beslenmesi, hayvanların bakım ve beslenmesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin eğitmen ataması sonrası Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü, İl Ziraat Müdürlüğü ve Mersin Veteriner Hekimler Odası tarafından, Kanun ve Uygulama Yönetmeliği, hayvan hastalıklarının tanınması ve bu konuda belediyelerin yaptığı iş ve işlemleri içeren bilgilendirme eğitimi verildi.

“KİMLİK KARTI 1 YIL GEÇERLİDİR”

Katılımcılara Doğa Koruma Milli Parklar Şubesi tarafından kimlik verildiğini sözlerine ekleyen Yıkılmaz, “Bu kimlik 1 yıl geçerli olup, kimlik sahipleri her yıl Aralık ayında faaliyetlerini bildirerek bu kimlik kartlarını vizelendirebilmektedir. bu işlemleri gönüllülük esasına göre yürütürler, kimlikleri varsa pandemi döneminde olduğu gibi ayrı bir izin almadan hayvanları daha rahat besleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu