Ekonomi

Kritik teknolojiye imza atıldı! Türkiye ve Ürdün güçlerini birleştiriyor

Türkiye ile Ürdün arasındaki savunma sanayii işbirliğine bir yenisi daha eklendi.

Türk savunma sanayii kapsamında ileri düzeyde seramik ve kompozit balistik koruyucu ürünler geliştiren ve ürünlerini yurt içi ve yurt dışında birçok kullanıcının hizmetine sunan Nurol Teknoloji, World Defence Show Fuarı’nda Ürdün Tasarım ve Geliştirme Ofisi (JODDB) ile mutabakat zaptı imzaladı. Suudi Arabistan’da düzenlendi.

Türkiye ve Ürdün GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Mutabakatı taraflar adına JODDB Genel Müdürü Tuğgeneral Ayman Ahmad Al-Batran ve Nurol Teknoloji Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Selim Baybaş imzaladı.

Bu kapsamda Nurol Teknoloji ve Ürdün Silahlı Kuvvetlerinin gelişiminde rol oynayan devlet kurumu JODDB, balistik testlerde karşılıklı iş birliği yapacak, kolektif yetenekler geliştirecek ve iş potansiyelini birlikte en üst düzeye çıkaracak.

Türkiye ile Ürdün arasında savunma sanayii alanındaki iş birliği, çeşitli alanlarda geçmişe dayanıyor. ASELSAN başta olmak üzere Türk savunma sanayi firmaları, Ürdün Silahlı Kuvvetlerine çeşitli ürün ve hizmetler sağlıyor. Son olarak Makine ve Kimya Sanayii AŞ, Ürdün’e Fişek, Montaj, Mermi ve Kovan Üretim Bordürleri Temini ve Temini Projesi için sözleşme imzaladı.

Tasarım geliştirme, test değerlendirme, teknoloji kuluçka gibi çalışmalar yürüten JODDB, kara sistemleri, silah sistemleri, mühimmat, elektronik, elektro-optik, askeri teçhizat, yapay zeka, artırılmış gerçeklik, 3 boyutlu yazıcılar ve siber gibi alanlarda analizler üretiyor. güvenlik.

Kuruluş, Ürdün Silahlı Kuvvetlerine bilimsel ve teknik hizmetlerin sağlanması için yerel yetenek sağlamak üzere faaliyet gösteriyor ve aynı zamanda Orta Doğu’nun ihtiyaçlarına göre optimize edilmiş savunma ve ticari ekipman da sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu