Haber

Kayserispor Kulübü Ana Tüzük Değişikliği İçin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Kayseri’nin sporKulübün tüzüğünde değişiklik yapılması için olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı.

Kulüp başkanı Ali Çamlı, yönetim kurulu üyeleri ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın katılımıyla Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konsey komitesi seçildi.

7405 sayılı gündemin kabulünü takiben SporKulüpler ve Spor Federasyonları Kanunu ile uyumlaştırılması amacıyla değiştirilen tüzük maddeleri okunduktan sonra değişiklikler genel heyet üyelerinin oylarına sunuldu.

Oylamanın ardından eski tüzükte kulüp için kullanılan “dernek” tabiri, yasa gereği “kulüp” olarak değiştirildi.

Başkan Çamlı, burada yaptığı konuşmada, Kayserispor’un son aylarda spor kamuoyu önünde ciddi bir sınavla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Günlük tartışmalarla değil, yaptıklarıyla konuşulmasını istediğini vurgulayan Çamlı, “Bu kulübe o kadar çok kötülük yapıldı ki bunları burada konuşmak istemiyorum. Zamanı gelince biz de konuşuruz. Kayserispor’un haklarını savunmak için hukuk çerçevesinde elimizden geleni yapacağız. Son dönemde Kayserispor’un 60 sorunlu dosyasını çözüme kavuşturduk. “Ben onurlu ve gururlu bir başkan olarak karşınıza geldim. İnşallah kalan 16-17 dosyamızı da büyüklerimizin desteğiyle çözeceğiz.” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserispor’un şehrin en değerli varlıklarından biri olduğunu belirterek, herkesi bu değere sahip çıkmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu