Haber

İscehisar Emniyet Müdür Yardımcılığının Yerine Yeni Komiser Atandı

İscehisar Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Dalfidan’ın yerine atanan Komiser Mertkan Kadıoğlu göreve başladı.

İlçede görev yapmaktan mutluluk duyduğunu belirten Kadıoğlu, “Türk Polis Teşkilatı mensubu olarak yurdun her yerinde hizmet vermekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Güzel bir ortamda görevimizi en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Mermerin başkenti İscehisar, her zaman vatandaşın yanındayız.” söz konusu.

Polis ekipleri köy ekmeklerinin kilosunu kontrol etti

Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Afyonkarahisar’ın coğrafi işaretli ürünü olan patates ekmeği üreten işletmeleri kontrol etti.

Polis ekipleri tarafından yapılan kontrollerde coğrafi işaretli patatesli ekmek üreticilerine ait 52 ekmeğin gramajının belirlenen standartlara uymadığı belirlendi.

Denetim sonucunda ağırlığı standartlara uymayan ekmeklere el konuldu, üreticiye gerekli uyarılar yapıldı ve cezai işlem uygulandı.

Belediye Başkanı Mustafa Çöl, yerel eserlerin kalitesinin korunması ve bu eserlerin coğrafi işaretlerinin öne çıkarılması konusundaki kararlılığını yineledi. Ayrıca Sandıklı’nın coğrafi işaret taşıyan eserlerini daha geniş pazarlara taşımak için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu