Haber

İçişleri Bakanı: Kahramanlar-45 Operasyonunda 36 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde DEAŞ ve El Kural terör örgütlerine yönelik 3 gün süren ve sona eren “Kahramanlar-45” operasyonlarında 36 şüpheli kişinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 11 ilde DEAŞ ve El Kural terör örgütlerine yönelik 3 gün boyunca devam eden ve sona eren “Kahramanlar-45” operasyonlarında 36 şüpheli kişinin yakalandığını duyurdu. Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı koordinasyonunda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Antalya, Düzce, Elazığ, İstanbul, Konya, Mersin, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas ve Trabzon’da yürütülen operasyonlarda, 39 bin dolar, 11 bin euro, 200 bin TL ve diğer ülkelere ait çok miktarda döviz ile çok sayıda dijital cihaz ve belgenin ele geçirildiğini belirtti.

Yerlikaya, paylaşımına şöyle devam etti: “Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz operasyonlar yürütüyoruz. Terörle mücadelemiz devam edecek. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar kararlılıkla.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu