Haber

Gaziemir Belediyesi ve Pi Gençlik Derneği iş birliği yapacak

Gaziemir Belediyesi ile Pi Gençlik Derneği arasında Avrupa Dayanışma Programı kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve Pi Gençlik Derneği Lideri Begüm İntepeler arasında Avrupa Dayanışma Programı kapsamında imzalanan protokolde Gaziemir Belediyesi yerleşik kuruluş olarak yer alırken, Pi Gençlik Derneği de koordinatörlük görevini yürütecek. uygulanacak projelerdir. Program ile Gaziemir Belediyesi yurt dışından nitelikli istekliler alabilecek. İki kurum arasında karşılıklı bilgi ve deneyim alışverişi de yapılacak.

Protokolün imzalanmasının ardından Gaziemir Belediyesi Gençlik Meclisi Üyeleri ve Pi Gençlik Derneği Üyeleri ile Gaziemir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya gelen Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, gençlerin yanında yer alan proje ve çalışmalara öncelik verdiklerini söyledi. Bu protokol ile uluslararası arenada daha geniş bir ağa sahip olacaklarını belirten Lider Arda, “Pi Gençlik Derneği ile ilçemize ve gençlerimize değer katacak faaliyetlere imza atacağımıza inanıyorum. Gençler dinamizmi ve fikirleriyle bize yol gösterecek” dedi.

“Gençler ülkemize sahip çıkmalı”
Gaziemir Belediyesi olarak gençlerin önünü açacak projeler ürettiklerini belirten Lider Arda, “Gençler bizim için çok değerli. Yüz gençten 90’ı yurt dışına gitmek istiyor. Gençlerin gitmesini istemiyorum. Bu vatan sahipsiz bırakılmamalı, siz gençler sahip çıkmalısınız. Gençlerimiz için ilk işlerimizden biri Gaziemir Gençlik Merkezi için harekete geçmek oldu. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği içinde geleceğin teknolojileri ile donatılacak merkezimizin temelini Irmak İlçemizde attık. Çok kısa süre içerisinde siz gençlerimizin hizmetine sunacağız. Görev süremiz boyunca Gençlik Meclisimizi de aktif hale getirdik. Bugün meclisimizin pahalı lideri Gül Avanoğlu ve meclisimizin en değerli üyeleri aramızda. Güçlerini gördükçe ilçemiz için daha çok çalışmamız gerektiğini anlıyorum. Bugün burada olmaktan çok memnunum. Protokolümüzün gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Gaziemir’in kapılarını Avrupa’ya açacağız”
Gençlerin sorunlarına ve ihtiyaçlarına yönelik ulusal ve uluslararası alanda çalışmalar yürüttüklerini belirten Pi Gençlik Derneği Başkanı Begüm İntepeler, “Gaziemir’imizle protokol imzalayarak çalışmalarımızı resmileştirmek istedik. Gençlere değer veren Belediye Başkanı Halil Arda. Gaziemir’deki genç arkadaşlar, Pi Gençlik Derneği ve Avrupa’dan isteyerek gelecek gençlerle birlikte çok değerli işler yapacağımıza inanıyorum. Gençlerle birlikte Gaziemir’in kapılarını Avrupa’ya açacağız. Bu vesileyle Belediye Başkanımız Halil Arda’ya bu protokol için çok değerli bir fırsatı bizlere sağladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Meclis Başkanı Gül Avanoğlu, katılımcılara Gaziemir Belediyesi Gençlik Meclisi hakkında bilgi vererek şunları söyledi:

“Gaziemir Belediyesi ile Pi Gençlik Derneği arasında imzalanan protokol ile Belediye Başkanımız Halil Arda gençlere verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Gençlerin bağımsız, kendi ihtiyaç ve sorunlarını dile getirebilen bireyler olduğu gerçeğinin yaygınlaştırılması yolundaki çabalarından dolayı Başkanımız Halil Arda’ya teşekkür ediyorum. Pi Gençlik Derneği ile geliştirilecek projeler için çok heyecanlıyız. Var gücümüzle çalışmaya hazırız” dedi.

Öte yandan Gaziemir Belediyesi Dış İlişkiler Birimi Sorumlusu Ekin Kocataş, Gaziemir Belediyesi’nin gerçekleştireceği Gençlik Meclisi için hazırladığı sunumu katılımcılara aktardı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu