Ekonomi

Datadog toplam adreslenebilir pazarı 58 milyar dolara çıkarabilir, BMO Capital daha iyi bir notla kapsamaya başlıyor

Datadog, Inc. (DDOG), Salı günü BMO Capital’den yeni bir Outperform notu ve hisse başına 140 dolarlık fiyat hedefi aldı. Analistler, şirketin bulut hizmetlerindeki güçlü yönlerini ve pazar konsolidasyonunu olumlu faktörler olarak vurguladı.

Analistler, gözlemlenebilirlik pazarının temel yönleri konusunda iyimser ve pazar büyüdükçe Datadog ve Dynatrace’in müşteriler için öncelikli tercihler haline geleceğini öngörüyor.

“Datadog’un 2026 yılı için temel Toplam Adreslenebilir Pazarının (TAM) 24 milyar dolar civarında olacağını tahmin ediyoruz. Analistler, önemli ilgili fırsatları da dahil edersek TAM’ın yaklaşık 58 milyar dolara çıkabileceğini söylüyor.

“Ayrıca son dönemde bulut hizmetleri pazarında önemli gelişmeler gözlemliyoruz ve bunun Datadog’un 2024 takvim yılı ve sonrasındaki gelir artışına katkıda bulunmasını bekliyoruz” diye devam ettiler.

BMO, mevcut piyasa fiyatını göz önünde bulundurarak Datadog’u Outperform notuyla üçüncü kademe hisse senetlerinin ortasında sınıflandırdı. Ancak hisse senedi performansının beklentileri karşılaması için 2024 takvim yılına ilişkin konsensüs kazanç tahminlerinin bu yıl boyunca artması gerektiğine inandıklarını belirtti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu