Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Manisa ve İzmir milletvekilleri katı siyaset yapabilir. Ama bizim Gaziantep milletvekillerimiz katı siyaset yapmıyor. Çünkü yas evinde siyaset olmaz.” söz konusu.

Özel, beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, Küme Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Ali Bakanlık Başarır, Başkan Vekili ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlı Aka, CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, Hasan Öztürkmen ve diğer partililerle birlikte İslahiye ilçesindeki Opet Konteyner Kenti’ni ziyaret etti. . yaptı.

Depremzedelere başsağlığı dileyen ve duaya eşlik eden Özel, 6 Şubat’ta Türkiye’nin tarihinin en büyük felaketini yaşadığını belirterek, herkesin depreme karşı önlem alması gerektiğini söyledi.

İlçe mezarlığını ziyaret eden Özel, depremde hayatını kaybedenlerin mezarlarına karanfil bıraktı.

Daha sonra Nurdağı ilçesine giderek Tek Yürek Meydanı’nda vatandaşlara hitap eden Özgür Özel, depremde Nurdağı ve İslahiye ilçelerinin büyük hasar gördüğünü, her iki ilçenin de büyük acılar yaşadığını belirtti.

Özel, deprem bölgesindeki sorunların çözülmediğini öne sürerek şunları söyledi:

“Söz, ‘Bir yıl sonra herkes evinde olacak’ sözüydü. Bugün 3’ü bile değil, 100 kişiden 2,5’u evini buldu. 97 kişi ya çadırda ya da konteynerde yaşamak zorunda. Umarız bu da gerçekleşir. En kısa sürede çözülür ama bu yılın sonuna geldiğimizde bu rakam yüzde 10’a ulaşacak. 10 kişiden 9’u yeniden açıkta kalacak ve barınma sorunu yaşayacak. Bu kadar geçici konteynırlarda, çadırlarda hayat sürdürülemez. Kesinlikle acilen kalıcı konutların insanlara sağlanması gerekiyor. Bu konu üzerinde çalışıyoruz ve çabalıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’daki konuşmasına ilişkin Özel, “Öte yandan siyaset bir şantaja tanık oldu. Dünya siyaset tarihinin en acı sürecini yaşadık. Yürütmenin başındaki cumhurbaşkanının gözünün içine baktı.” Hatay halkına, ‘İktidar olmazsan hizmet alamazsın’ dedi, ‘Siz bize oy verin ki gelsin’ dedi. Ama burada büyükşehirdeki ilçe belediyesi de AK Parti’ye bağlı ama Hatay’daki sayı ile buradaki sayı arasında bir değişiklik yok, burada da konutlar bitmedi, burada da verilen bilgiler ve sözler tutulmadı. İşin bu tarafı tutarsızlık, gerçek dışı. Ama Hatay’da da şantaj yapılıyor. Nurdağı, İslahiye, Adıyaman, Kahramanmaraş’ın durumu bu. Ama Hatay’a gidip ‘Belediye olsaydı bu olmazdı’ diyebilirler. bizdendi.’ “Bunun vicdani bir yanı yok. Bunda adil olan hiçbir şey yok. Bunu kınamaktan başka söyleyecek bir şey bulamıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Özel, CHP’li belediye başkan adaylarına, “Cumhurbaşkanı olduğunuz gün partinizin rozetini çıkarın, ya belediye rozeti takın, ya da Türk bayrağı.” Talimatı verdiğini belirterek, “Çünkü Türk bayrağı bizi birleştirir. Kimseyi partisine göre ayırmak asla bizim işimiz değildir. Böyle yapılmamalı. Manisa ve İzmir milletvekilleri katı siyaset yapabilir. Ancak, Gaziantep milletvekillerimiz katı siyaset yapmazlar. Çünkü matem evinde siyaset olmaz.” “Onlar sadece CHP’li milletvekilleri değil, AK Parti milletvekilleridir, MHP’liyseler MHP milletvekilleridir, GÜZEL Partiliyseler İYİ Parti milletvekilleridir, sonuçta onlar Taziye evinin milletvekilleri.” dedi.

Özel, konuşmasının ardından bölgedeki eczaneleri gezdi.

Öte yandan mezarlık ziyareti sırasında bir vatandaş, Özel ve beraberindekilere tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu