Haber

‘Bodrum Belediyesi’nin yardım tırına Muğla Valiliği kendi pankartını astı’

Maraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürürken, Türkiye’nin dört bir yanından afet bölgesine yardım yağıyor.

Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler, dernekler, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, spor kulüpleri deprem bölgesine ellerinden gelen her türlü yardımı ulaştırmak için var gücüyle çalışıyor.

Felaketin yaşandığı şehirlere iş makinesinin yanı sıra işçi desteği de sağlayan Bodrum Belediyesi, hem kendi imkanlarıyla hem de vatandaşların yardımlarından oluşan yardım tırını yola çıkardı. Ancak Muğla Valiliği, aracın üzerinde “Bodrum Belediyesi deprem ve yardım aracı” yazan pankartı, “Muğla Valiliği” yazılı pankartla kapattı.

Olayın görüntüleri CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Az Ataman tarafından paylaşıldı. Ataman, “Asıl amaç yardım ulaştırmak, isim önemli olmamalı!!! Yazık” diyerek duruma tepki gösterdi.

CHP Parti Meclis Üyesi ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Biz vatandaşın derdine dert olurken siz birilerinin derdine bakın, Muğla Valiliği Muğla Valiliği tarafından gönderilen yardım TIR’ına adını yazdırdı. Bodrum Belediyemiz deprem bölgesine.Vazgeçin!” paylaştı

(HABER MERKEZİ)

habersaraykent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu