Haber

Bitlis’te Kur’an kursu öğrencileri cep harçlıklarını Filistin’e bağışladı

BİTLİS’te yaşları 4 ile 6 arasında değişen 52 Kur’an kursu öğrencisi, harçlıklarını Filistin’deki çocuklara bağışladı. Müftülüğü ziyaret eden öğrenciler, içinde 27 bin TL bulunan kumbarayı İl Müftüsü Faysal Geylani’ye teslim etti.

Bitlis Müftülüğü’ne bağlı Hüsrev Paşa Kur’an Kursu’nda öğrenim gören 4-6 yaşları arasındaki 52 öğrenci, harçlıklarını İsrail’in saldırılarına maruz kalan Filistin’deki akranları için biriktirdi. Öğretmenleri eşliğinde ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla İl Müftülüğü’ne giden öğrenciler, içinde toplam 27 bin TL bulunan kumbarayı Filistinli çocuklara teslim edilmesi için Müftü Faysal Geylani’ye teslim etti.

Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu belirten Geylani, “Yahudi zulmüne karşı 20 gündür Kudüs ve Gazze İslam toprakları Yahudi işgali altında. Oradaki Müslüman kardeşlerimiz bunun için çaba harcıyorlar. Allah onlardan razı olsun. Zafer. Gerçekten biz İslam alemi olarak birlik olmalıyız, Bir arada durmamız lazım. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Allah öğrencilerimizden razı olsun. İlimizdeki Kur’an kurslarına gelen öğrencilerimiz bize domuzcuk teslim etti. Bankalardan tasarruf ettiler. Bu yardımı en kısa sürede Filistin’e ulaştıracağız. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak hem maddi hem de manevi destek sağlıyoruz. “Onların çok büyük ihtiyaçları var. Umarım dualarımızla ve maddi desteğimizle Gazze’nin özgürleştirilmesi için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlardır. İnşallah bu çabanın sonucunda Allah bizlere Mescid-i Aksa’da özgürce namaz kılmayı ve ezan okumayı gösterir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu