Haber

Başkan Böcek Şanlıurfalılarla buluştu

Antalya Şanlıurfa Hemşehri Buluşması’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “5 yıldır kimseyi ötekileştirmeden hizmet ettik, birleştirici bir çalışma ortaya koyduk. “Ben yine herkesin belediye başkanı olacağım” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cam Piramit Kongre Merkezi’nde düzenlenen Antalya Şanlıurfa Vatandaş Buluşması etkinliğine katıldı. Etkinlik, Urfa kültürünü yansıtan çiğ köftelerin yoğrulması eşliğinde Sıra Gecesi ekibinin türküleriyle başladı. Renkli görüntülerin ve Urfa kültürünün yaşatıldığı buluşma gecesi, ünlü sanatçı Mahmut Tuncer’in konseriyle devam etti. Etkinliğe katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye’nin doğusundan batısına kadar her noktasından Antalya’ya yerleşen vatandaşları hemşerileri olarak kabul ettiğini belirtti.

 

TÜM HEMŞİRE DERNEKLERİNE HİZMET VERİYORUM

Siyasi hayatı boyunca tüm hemşehri derneklerine hizmet ettiğini belirten Lider Böcek, “Kimseyi ötekileştirmeden, birleştirici bir çalışma yürüttük. 5 yıl boyunca Antalya’ya hizmet etmeye çalıştık.”

 

TÜM AFETLERDE BİRLİKTE ÇALIŞTIK

Başkan Böcek, Türkiye’de pandemi süreci ve doğal afetlerle mücadele ettiklerini vurgulayarak, “Deprem ve sel felaketinde iş birliği ruhuyla hareket ettik. Urfalı ya da başka bir yerli olsun kimseye bakmadık. Acımızı birlikte paylaştık.”

 

5 YILLIK SÜRE BİTTİ, YİNE SİZLERLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Muhittin Böcek konuşmasını şu şekilde tamamladı: “5 yıllık süreci tamamladık. Yine Allah’ın izniyle yolculuğumuza sizlerle birlikte devam edeceğiz. Antalya’ya ve hemşeri derneklerimize hep birlikte hizmet edeceğiz. Tekrar herkesin belediye başkanı olacağım. “Hepinizi seviyorum, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

DERNEK LİDERİNDEN TEŞEKKÜR

Etkinlikte konuşan Antalya Şanlıurfalılar Derneği Lideri Mehmet Uymaz, Önder Böcek’e teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanımız tüm sorunlarımızı çözdü, ne ihtiyacımız varsa yanımızda oldu.” dedi. Uymaz, Başkan Böcek’e hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

 

AZRAİL BİLE SENİ YENEMEZ, KİMSE SENİ YENEMEZ

Gece ünlü sanatçı Mahmut Tuncer’in konseriyle devam etti. Tuncer’in, Başkan Böcek’in pandemi dönemindeki hastalığıyla ilgili espri yapan “Başkanım, seni Azrail bile yenemez, seni seçimde kimse yenemez” sözleri alkış aldı.

Öte yandan Lider Böcek, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Antalya Balkan Türkleri Dayanışma Derneği konserine de katıldı. Böcek burada yaptığı konuşmada kente yaptığı hizmetlerden bahsederek Dernek Lideri Barış Ayan’a çiçek ve plaket takdim etti. Balkan Türküleri konserini dinledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu