Ekonomi

Avcılar Belediyesi Girişimcilerle Yatırımcıları Buluşturuyor

Avcılar Belediyesi, girişimci gençlere yönelik inovasyon çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Avcılar Belediyesi Uygulamalı Analiz ve İnovasyon Merkezi ile Entertech İstanbul Teknokent iş birliğinde başlatılan ‘Ön Kuluçka’ süreci finale kaldı. Havacılıktan oyunlara, yazılımdan enerjiye birçok sektörde yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek için bir araya gelen 13 girişimci, eğitim süreçleri, ön demoday ve prototip desteği sonunda yatırımcıların karşısına çıktı. Avcılar Belediyesi Uygulamalı Analiz ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen programda teknoloji ve inovasyon dünyasında emin adımlarla ilerleyen genç girişimciler, projelerini İş Bankası, Arnica ve 10’dan fazla yatırımcıya tanıttı.

“Ülkemizin Gençlerin Fikirlerine ve Enerjisine İhtiyacı Var!”

Girişimci ve yatırımcıların bir araya geldiği toplantıda gençleri tebrik eden Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, “Girişimcileri desteklemek için Entertech İstanbul Teknokent ve Uygulamalı Analiz ve İnovasyon Merkezi ile birlikte başlattığımız ‘Kuluçka Öncesi DEMODAY’ı hayata geçirdik. gençlik. 13 girişimciyi İş Bankası, Arnica ve 10’dan fazla ortadaki yatırımcı ile buluşturarak uygun görülen yatırımlara destek vermekten büyük mutluluk duyduk. Avcılar’da geleceğimize yön verecek yenilikleri tasarlamaya ve yatırımcılarla buluşturmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin fikirleri ve heyecanları çok hoş. Ülkemizin de buna ihtiyacı var. Her zaman yanlarında olacağım.” söz konusu.

Avcılar’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın eşi Zeynep Babacan ve İstanbul Milletvekili Elif Esen de Avcılar Belediyesi Uygulamalı Analiz ve İnovasyon Merkezi’ni ziyaret ederek genç girişimcileri tebrik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-sarkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu