Yaşam

Antalya Piyano Festivali’nde Flamenko Rüzgarı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en nadide kültür ve sanat etkinliklerinden biri olan 22. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, yine dünyaca ünlü bir yıldızı sahnesinde ağırladı.

Piyano flamenko denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Diego Valdivia, müzik ve dansın süper ahenkle harmanlandığı unutulmaz bir geceyi müzikseverlere yaşattı. Ülkemin müziklerini seslendiren sanatçı dakikalarca alkışlandı.

22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, sahnesinde piyano flamenko denilince akla gelen ilk isimlerden biri. Diego Valdivia ev sahipliği yaptı.

Türkiye’deki ilk konserini geçtiğimiz yıllarda Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde veren dünyaca ünlü İspanyol piyanist, gecede Antalya Büyükşehir Lideri Muhittin Böcek’in de katılımıyla unutulmaz bir konser verdi.

SEMPATİK HALLERİYLE DİKKAT ÇEKTİ!

Biletleri günler önce tükenen konserinin seyircisi “İyi akşamlar Antalya, teşekkürler” Türkçe selamlamalarla başlayan Valdivia, konser boyunca sempatik tavırlarıyla dikkat çekti.

Dinleyicilerine tam bir müzik ziyafeti yaşatan İspanyol piyaniste 6 Flamenko dansçısı eşlik etti. Dansçıların gece boyunca gösterdikleri performans seyircilerden tam not aldı.

ÜLKEM SÜRPRİZİ!

Renkli anlara sahne olan konserinde ‘My Country’ şarkısını seslendiren Diego Valdivia, “ Seni seviyorum Antalya, kalpten Dakikalarca ayakta alkışlandı.

Konserin sonunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Lideri Muhittin Böcek, Diego Valdivia’ya çiçek ve teşekkür plaketi takdim etti. Muhittin Böcek yaptığı konuşmada Piyano Festivali’ne gösterdikleri ilgiden dolayı tüm sanatseverlere teşekkür ederek, Antalya’nın kültür sanat başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu