Haber

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ı ziyaret etti

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’ı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, BTP Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda Yavaş’ın 5 yıldır Ankara’da yürüttüğü hizmet ve projeler ile yerel seçimlere ilişkin konular ele alındı.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Yavaş ve Baş açıklamalarda bulundu.

Yavaş, son 5 yılda yaptıkları çalışmaları BTP Genel Başkanı Baş ile paylaştığını belirterek, “Seçime giriyoruz. Afişlerde gördüğünüz gibi ‘Ankara’nın Cumhurbaşkanı, Herkesin Başkanı’ logosuyla çıktık. Bir belediye başkanı, hizmet verdiği kimseye ayrımcılık yapamaz, seçildikten sonra tüm halkı kucaklar.Beş “Biz yıl boyunca bu şekilde çalıştık. Önümüzdeki döneme ilişkin görüşlerimi Başkanımızla paylaştım. İnşallah olumlu bir sonuç çıkacağını düşünüyorum.” dedi.

Hüseyin Baş da ziyaretinden dolayı Yavaş’a teşekkür ederek, Türkiye’nin genel siyasi çizgisi, gelecek beklentileri ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Yavaş’ın bu süreçte yaptığı çalışmalar hakkında istişarede bulunduklarını söyledi.

Baş, gelecekte de görüşmeler yapabileceklerini belirterek, “Bu vesileyle Bağımsız Türkiye Partisi olarak Ankara’nın siyasi atmosferinin ve Türkiye’nin genel atmosferinin gelecek açısından büyük önem taşıdığının bilincinde olduğumuzu kendisiyle paylaştık. İçinde bulunduğumuz süreçte hem belediye hizmetinin hem de Türkiye’nin geleceğinin bilincinde olduğumuzu kendisiyle paylaştık.” “Genel siyasi ortamda daha faydalı olacak bir sonuca ulaşmak için hep birlikte fedakarlık yapacağımız, birlikte çalışıp plan yapacağımız bir süreci başlatma ihtimalini konuştuk.” söz konusu.

Daha sonra bir gazetecinin yerel seçimlerle ilgili sorusu üzerine Yavaş, seçmenlerin görüşlerinin çok önemli olduğunu ve Ankara’da belediye meclisinde çoğunluk istediğini söyledi.

Sosyal destek projelerine yönelik eleştirileri hatırlatan Mansur Yavaş, şunları söyledi:

“Ben söz vermiyorum, 3 yıldır yerine getiriyorum. Onlarınki bir söz. Rakibim belediye başkanı olmasaydı söz vermesi normal olurdu ama bütçeye baktığınızda zaten ortada. sosyal yardıma ne kadar ayırıyor, ne kadar veriyor. Biz Keçiören’de yaklaşık 50 bin kişiye sosyal destek verirken, “Orada lider 2-3 bin kişiye güveniyorsa sorun var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu