Haber

AK Parti’den istifa eden eski Bakan Suat Kılıç, yeniden Refah Partisi’ne girdi.

AK Parti’de üç dönem milletvekilliği ve 2011-2013 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapan Suat Kılıç istifasını açıkladı.

Kılıç, “8 yıllık bir aradan sonra, ilkelerim ve istikametlerim doğrultusunda bir zeminde, yerel ve ulusal siyasete katkı sağlamaya, ülkem ve milletim için çalışmaya devam edeceğim, inşallah devam edeceğim.”

Suat Kılıç sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“3 Kasım 2002 – 7 Haziran 2015 tarihleri ​​arasında değerli görev ve sorumluluklar üstlendiğim AK Parti üyeliğimi 3 Haziran 2023 tarihinde sonlandırdım. 8 yıllık sürenin ardından yerli ve milli siyasete katkı sağlamaya devam ettim. unsurlarıma ve yönüme uygun bir yerde, ülkeme ve ülkeme katkı sağlamak, milletim için çalışmaya devam etmek dileğiyle.

Emrinde ve hizmetinde olma şerefine nail olduğum bu yıllarda, içinde bulunduğum siyasi harekete desteğini esirgemeyen siz değerli halkımıza öncelikle en içten şükranlarımı sunuyorum. benim milletim

Bizlere siyaset yoluyla millete hizmet için uygun ortamı hazırlayan, verdiği güvenle en genç milletvekili, en genç milletvekili olmamızın önünü açan Sayın Cumhurbaşkanımız (Başbakan) Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a canı gönülden teşekkür ediyorum. küme başkanı ve en genç bakan.

22., 23. ve 24. dönemlerde TBMM’de, Parti’de, Bakanlıkta ve Devlet’te başta benim olmak üzere Türkiye’nin her köşesinden yakından tanıdığım, birlikte çalıştığım, çok sevdiğim genç kardeşlerim başta olmak üzere. Memleket Samsun Allah hepinizden razı olsun. Tüm başarıların rahmet pınarı, isimsiz kahramanlar… Sizden de Allah razı olsun.

2002’de AK Parti’de, 2011’de GSB’de sizleri buluşturan, sonsuz nimetleriyle halka hizmet etme fırsatı yaratan, üstlendiğimiz her sorumluluğun üstesinden gelmemizi sağlayan, yollarımızın inanmış gençlerle kesişen Allah’a sonsuz hamd olsun. genç yaşta vatan ve millet sevdalısı, sevdirdi, sevdirdi. Teşekkürler.

İyi ki bu tarihi birlikte inşa ettik. Doğrudur ki… Ve son olarak… Niyet bozulmadıkça yön bozulmaz. Şimdi yol ayrımında değil, milletimizin refahı için istikameti yeniden tahkim etmek istiyoruz.

Allah bizleri Türk milletine bağlılıktan ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hizmetten mahrum etmesin. Bugüne kadar olduğu gibi ufkumuzu açacak, yolumuzu aydınlatacak fikirlerinizi, katkılarınızı ve dualarınızı bekliyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu