Haber

AK Parti’den istifa eden Enver Yılmaz, İYİ Parti’ye katılarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

2018 yılında ORDU Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden AK Parti 22., 23. ve 24. dönem milletvekili Enver Yılmaz, 31 Mart seçimlerinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu UYGUN Partisi’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifa talebi üzerine 2018 yılında 4,5 yıl görev yaptığı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden AK Parti 22., 23. ve 24. dönem milletvekili Enver Yılmaz da istifa etti. AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu İYİ Parti’ye katıldı. Enver Yılmaz’ın İYİ Parti’ye katılımı için il binasında tören düzenlendi. Törene; GÜZEL Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Yerel Yönetimler Lideri Burak Akburak, Genel Yönetim Konseyi (GİK) Üyesi Rıdvan Yalçın, İl Lideri Melikşah Murat Genç ve partililer katıldı.

‘İZ BIRAKAN SİYASETÇİNİN UNUTULMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ’

Törende konuşan İYİ Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, Ordu’ya geldiğinde karşılaştığı durumla gurur duyduğunu söyledi. Ordu halkının bir şehri güvenli ve ehil bir kişiye emanet etmek istediğini belirten Dervişoğlu, “Siyasette yerel başkan olmak kolay bir şey değil. Siyasi partilerin uzun süredir empoze ettiği siyasi figürlerle seyahat ediyorsunuz ama İşin aslına bakarsanız, yürüdüğü her yerde iz bırakan siyasetçinin bu hizmetle unutulmadığını görürsünüz.” Mümkündür, karşılıklı paylaşılan sevgiyle mümkündür. Demokrasiye olan inançla mümkündür. Farklı gelir gruplarından, farklı karakterdeki insanları kucaklamakla mümkündür. Dolayısıyla bir yerde iz bırakmak yetkin ve kendine güvenen bir kişilikle mümkündür. İşte Ordu halkı bir şehri güvenli hale getiriyor ve onu ehil bir kişiye emanet etmek istiyor. Bunu gördüm. Önderimize olan sevgi ve teveccüh sadece kendi partimiz ile sınırlı değildir. Rahmetli babamın siyasi kimliğinden dolayı tüm partilerin, hatta tanıdığım değerli siyasetçilerin bile sevgisini kazanmış değerli bir insandır. Dolayısıyla partimize katılması her şeyden önce bize güç verdi. “Bu fırsatı değerlendirerek, adayımız olan Sayın Enver Yılmaz ile bugün burada bir arada bulunmaktan ve aynı rozeti paylaşmaktan duyduğum memnuniyeti ve gururu ifade etmek istiyorum” dedi.

‘VATANDAŞ ESKİ SİYASİ TARZI ARIYOR’

Ordu’daki rekabetin boyutunu bildiğini kaydeden Dervişoğlu, “Ordu’nun siyasi tarihini biliyorum. Buradaki rekabetin boyutunu da biliyorum. Siyaset kolay bir iş değil. Siyasetçiler özlenmelidir. Aslında vatandaş bizi özlemiyor, eski siyaset tarzını arıyor Süleyman Demirel Sayın Bülent Ecevit’i üslubuyla, Sayın Bülent Ecevit’i tavırlarıyla, Erbakan’ı inancı ve inancıyla, Alparslan Türkeş’i cesareti ve mücadelesiyle anıyor, ve merhum Turgut Özal’ın çalışkanlığıyla… “Doğrudan mensubiyetten dolayı demiyorum; Öncelikle onun hemşehrisi olmaktan, kardeşi olmaktan, yoldaşı olmaktan, dostu olmaktan duyduğum gururu burada ifade edeyim. Onun için hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Müsavat Dervişoğlu ve Burak Akburak, Enver Yılmaz’ın yakasına İYİ Parti ve Türk bayrağı rozetini taktı.

‘SİZ BENİ ÇAĞIRDINIZ BİZ GELDİK’

Rozet töreninin ardından konuşan İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz, “Bu saatin prestijiyle artık YETER Parti’yiz. Ben de aranızda olmaktan mutluyum. İnşallah önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde de biz YETER Parti’yiz” dedi. Hem YETER Partisini hem de ay yıldızlı rozetimizi utandırmayacak bir sonuç doğuracaktır.” Karşınıza zaferle çıkmak istiyorum. Bizde de o irade var, millette de o inanç var. Parti olarak bu iradeyi ve inancı bir araya getirdiğimizde umarım sonuç alınacaktır. Ordu 5,5 yıl sonra bizi özledi. Sen beni aradın, biz buraya geldik. Bu kardeşinize destek olacağınızdan hiç şüphem yok. Bizim gibi ideolojik kimliğe sahip bir nesilde parti değiştirmek çok zor. Ama geldiğimiz noktanın prestijiyle altını çizmemiz gereken 3 kelime var. Vatanımızın birliği için, vatanımız için, bayrağımız için ortak paydada buluştuk. “Paydanın adresi şu anda bulunduğum UYGUN Partisi’dir. Sizi utandırmayacağım” dedi.

Tören fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu