Haber

AK Parti ile Yeniden Refah Partisi arasındaki ittifak görüşmeleri kesintiye uğradı

Bugün partisinin genel merkezinde basına açıklama yapan Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, AK Parti ile ittifak görüşmelerinin sonlandırıldığını duyurdu.

“Heyetler arası toplantılar kesintiye uğradı”

Kılıç, açıklamasında, “AK Parti ile Refah Partisi heyetleri arasındaki görüşmeler kesintiye uğradı. En son geçen hafta Pazar günü yapılacak toplantıyı ertelemek istediklerini belirtmişlerdi. Onun dışında, randevu yoktu.”

AK PARTİ’DEN KONYA’YI İSTEDİLER Mİ?

İttifak pazarlığı sırasında AK Parti’den Konya’yı istedikleri tezlerine yanıt veren Kılıç, “Biz AK Parti’den Konya Büyükşehir Belediyesi’ni istemedik. Bizden duymadıklarınıza inanmayın. Bu anlamda talepler veya girişimler var. Ancak AK Parti bizden müzakerelerin yeniden başlatılmasını istedi.” “Liderler zirvesi başlatılması veya yapılması yönünde bir talep olursa bu talebe elbette olumlu bakacağımızı ifade ettik” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç

İŞBİRLİĞİ İÇİN KAPILARI AÇIK TUTTULAR

Açıklamada ittifak kapılarını açık tuttuklarını vurgulayan Kılıç, “Siyaset, kapıların işbirliğine açık tutulması demektir. Siyasette 24 saat bile uzun bir süre. Biz duruşumuzu pazarlık kelimesiyle ifade etmek istemiyoruz. Duruşumuzu bir şeyi almak ya da istemek şeklinde özetlemekten de rahatsızlık duyuyoruz.Yeniden Refah Partisi’nin duruşu ilkelere dayalı bir duruştur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu