Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan Demirtaş’a sert tepki

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın skandal açıklamalarına tepki göstererek, ” İstiklal Caddesi’nde bomba bırakarak sivillerin vefatına sebep olan PKK/PYD’ye tek laf etme, teröristi koru; sonra barış elçisi rolüne bürün. Azmettiricisi olduğun 6-8 Ekim’i unutmadık. Vicdanında bir sızı olmasını beklerdik ancak o his size hiç uğramamış” dedi.

Terör kabahatinden yargılandığı dava çerçevesinde cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısı ve sonrasında başlatılan Pençe Kılıç Hava Harekatı hakkında sosyal medyadan skandal açıklamalarda bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Demirtaş’ın açıklamalarına sert sözlerle reaksiyon gösterdi.

Hamza Dağ toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı;

“Ortada bir “Savaş” yok. Toplumun huzuruna ve insanımızın canına kast eden teröristlerin inine giren bir terörle mücadele var. Tiyatro seviyorsun biliyoruz ama “Savaşa hayır” ezberleriyle terörü gölgelemene müsaade etmeyeceğiz.

Güya hakikati savunur üzere yapıp tüm varlığınla terör örgütüne siper olmaya ve alan açmaya çaba ediyorsun. PKK’ya tek kelime edemediğin gibi devleti mütemadiyen zan altında bırakmaya çalıştığının farkındayız.

İstiklal Caddesi’nde bomba bırakarak sivillerin vefatına sebep olan PKK/PYD’ye tek laf etme, teröristi koru; sonra barış elçisi rolüne bürün. Azmettiricisi olduğun 6-8 Ekim’i unutmadık. Vicdanında bir sızı olmasını beklerdik lakin o his size hiç uğramamış.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu